fbpx

SEKČNÍ VRATA

Sekční garážová vrata

Způsob, kterým fungují, umožňuje dosáhnout maximálního prostoru uvnitř garáže nebo na příjezdové cestě. Téměř neomezené možnosti povrchové úpravy dovolují vyrábět inovativní a neopakovatelná řešení.

Sekční vrata lze přizpůsobit různým typům garáží a šířce vjezdu, včetně dvojitých garáží. Vysoký standard provedení zaručuje bezpečnost, pohodlnou obsluhu a výbornou tepelnou izolaci

Zateplená vrata – panel 40 nebo 60 mm

Sekční vrata KRISPOL jsou sestavena z panelů o tloušťce 40 mm, vyplněných polyuretanovou pěnou, a jsou utěsněna po celém obvodu a mezi panely. Tvar horního oblouku byl navržen tak, aby optimálně přitlačoval horní panel vrat k nadpraží. Proto mají tato vrata jedny z nejlepších tepelně izolačních vlastností na trhu: U= 1,12 [W/m2K] .

Pro nízkoenergetické domy máme speciální nabídku: vrata K2 RFS 60 s tloušťkou 60 mm. Tato vrata s jedinečnými tepelně izolačními vlastnostmi jsou navíc opatřena dvojitým těsněním dolního panelu, těsněním mezi panely a dodatečným obvodovým těsněním, které eliminuje tepelné mosty mezi zdí a rohovými úhelníky. To umožňuje dosáhnout součinitele prostupu tepla U=0,9 [W/m²K].

Teplý montážní systém

Revoluční systém teplého montáže vrat K2RS je nyní k dispozici na prodejních místech.

Pro investora je to výrazné zlepšení tepelně izolačních vlasností. Inovativní řešení předložené k patentování společností KRISPOL , spočívá v distancování svislého kování a nadpražní lišty s podporou hnací hřídele od stěny. Distanční vložka je připravena pro montáž k svislému kování, má drážku pro další těsnění. Dvě těsnění lépe utěsní spojení. Použití při montáži expandovaného polystyrenu EPS umožňuje zlepšit izolaci přibližně o 30%, což v praxi dává až 20% lepší tepelnou izolaci pro celé vrata.

Vynikající termoizolační parametry brány

Garážová vrata s panelem 40mm, který standardně dosahuje U=1,09 [W/m2K] , s teplým montážním systémem mají parametry podobné těm s panelem 60mm – U=0,89 [W/m2K]

Zatímco vrata s panelem 60mm, s teplým montážním systémem, jsou v současné době nejteplejším řešením navrženým pro garaže ve stavebním tělese, což umožňuje dosáhnout U=0,77[W/m2K] (výpočty platí pro vrata s rozměry 5000×2250)

Montáž teplého systému
Robustní konstrukce

Bez ohledu na to, jak dobře vrata vypadají z venkovní strany, nesmíte zapomenout na to, že musí být především kvalitně zpracována. Proto je dobré zjistit, jak vypadají vrata z vnitřní strany.

Ve vratech používáme řešení, která je vyztužují, usnadňují jejich montáž v prostoru garáže a zajišťují spolehlivost a estetický vzhled také z vnitřní strany.

Protikorozní ochrana zinkováním

Všechny kovové prvky jsou chráněny proti korozi.

Středové závěsy

Do každých vrat montujeme středové závěsy, které dodatečně zvyšují pevnost konstrukce.

Kování s nátěrem

Jako jedni z mála na trhu natíráme boční kování uvnitř vrat barvou podle barvy panelů.

Bezpečnost především

Neustále zdokonalujeme naše výrobky pomocí řešení, která zvyšují bezpečnost užívání a zabezpečují fungování mechanizmu vrat. V každých vratech montujeme dodatečné zabezpečení proti pádu vrat v případě prasknutí pružin.

Pohony mají ve standardním vybavení vypínač proti přetížení, který zvedne vrata o přibližně 10 cm, když narazí na překážku. Automatická vrata lze vybavit také fotobuňkami, které znemožňují jejich zavření, pokud se v průjezdovém otvoru nachází překážka. Pojízdné válečky, které montujeme ve všech vratech, lze dodatečně vybavit ochrannými kryty, které zabraňují poranění prstů. Bezpečný tvar jsme navrhli také vratovým panelům.

Fotobuňky

Všechny vrata lze dodatečně zabezpečit fotočlánky

Bezpečné panely proti přivření prstů

Naše panely jsou opatřeny zámky proti přivření prstů

Pohodlné ovládání

Pohodlná vrata se snadno obsluhují, fungují spolehlivě a mají tichý chod. O uživatelský komfort se mimo jiné stará nejlepší automatika. Mechanismy, které používáme, jsou výrobky renomovaných výrobců. Garantují snadnou a bezproblémovou obsluhu a také umožňují zapojení vrat do libovolného systému „inteligentního domu“ a poplašného systému.

Ve vratech používáme ložiskové válečky. Minimalizovali jsme také počet spojů u kování. Použité válečky s PVC vložkou odstraňují vibrace a umožňují tichý chod brány. Každá vrata, která vyrobíme, bez ohledu na jejich rozměry, lze bez problémů otevřít jednou rukou bez použití síly. Umožňují to dvě torzní pružiny zajišťující optimální vyváření vrat.

Ložiskové válečky s krytem

Ložiskové válečky s krytem

Automatika - pohon vrat

Automatika – pohon vrat